3. den tábora

Celotáborovka

Dnešní den byl velmi pestrý a náročný. První dopolední zaměstnání probíhala fotografování po oddílech a v rámci rytířských družin.

Oběd: bramborová kuřecí plátek, brambor
Večeře: krupicová kaše
Počasí: oblačno, přeháňky 26°C

Co se dělo 30.07. 2019

Druhém dopoledne začala první etapa celotáborové hry s názvem "Navrácení zabraného území". Celé odpoledne probíhalo v "režii" oddílových aktivit. Poprvé si táborníci vyzkoušeli vodu v napuštěném bazénu. Byla sice chladná, ale příjemně osvěžující. Řadu táborníků pozitivně "nabudila" k večernímu programu, který se týkal 2. etapy celotáborové hry v podobě opravy hradu. Po večerce všichni usnuli bez sebemenších problémů. Snad se jim zdáli jen samé dobrodružné sny se šťastným koncem? Doufejme, že ano.

Navrácení zabraného území

První etapa celotáborové hry se týkala navrácení zabraného území včetně všech statků, které se rytíři se svými družinami snažili získat zpět. Doposud byly v držení odbojných správců a lapků. Boj to byl náročný a vyčerpávající. Nakonec se všem družinám podařilo houževnatý odpor nepřátel zlomit. Nejúspěšnějším rodem byla družina "bílých", která překvapila i sama sebe. Za odměnu získala od krále zástavu, kterou vždy do "úschovy" dostane nejúspěšnější tým. Druhá etapa celotáborové hry byla ve znamení oprav hradů, které byly po dobývání odbojných šlechticů a správců natolik poničeny, že potřebovaly rekonstrukci po všech stránkách. Rytíři se svými nově najatými zbrojnoši se ihned pustili do práce. Práce jim šla pěkně od ruky. Výsledky byly překvapující v podobě natolik dokonalých oprav, že hrady vypadaly lépe než předtím. Nejlepšími staviteli a architekty byla družina "světle zelených", která svojí rychlostí, přesností a důkladností šla příkladem všem ostatním. Zástava proto měnila svého "majitele". Bude tomu i nadále? To ukáže čas.


 DSJ Camp 2019 se uskutečnil s finanční podporou města Hradec Králové.


©2020 - DSJCamp, z.s. Skupova 1120 Hradec Králové 500 03 | WebMaster David Podzimek