Načítání, prosím vyčkejte.

Do neznáma | DSJCamp 2020

DSJCamp 2020 | 02.08. - 15.08. 2020

Zemi postihla obrovská katastrofa. Jedinou nadějí pro přežití lidstva je vypravit se do neznáma…
Těšíme se na Vás tým DSJCamp, z.s.

13. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 14.08. 2020

13. den – oddílová zaměstnání a workshopy

Detail Fotografie

12. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 13.08. 2020

12. den – oddílová zaměstnání a celotáborovka

Detail Fotografie

Deaktivace brány

DSJCamp 2020 | 13.08. 2020

Večer vyvrcholil poslední etapou celotáborové hry. Velitelé jsou sice osvobození, ale bohužel je neminula nákaza zákeřným virem. Všechny vojenské jednotky už mají všechny složky léku pohromadě, ale ještě neznají jejich přesný poměr. Když však byli velitelé vyslýcháni, získali informaci, kde hledat inkriminované místo. Úkolem jednotek je co nejrychleji deaktivovat zařízení, ve kterém se nachází přesná receptura léčivého přípravku. Nikdo se nesmí zařízení dotknout rukou, ani se k němu přiblížit. Jediné, co může vojenským jednotkám pomoci, je speciální systém lan, s nimiž jednotky velice opatrně odstraňují jednotlivé části zařízení. Je to pracná a mravenčí činnost, která po řadě neúspěchů nakonec přináší své ovoce. Bohužel, nákaza zachvacuje čím dál větší části těl velitelů. Musejí být proto umístěni do karantény. Jejich jednotky jim musejí připravit sérum bez jejich pomoci. Začíná boj s časem! Úkolem jednotek je co nejrychleji připravit lék a dopravit jej na ošetřovnu. To se nakonec úspěšně podařilo. Velitele se podařilo zachránit. Na generálním štábu se po zkušenostech s nákazou rozhodnou raději k deaktivaci brány. Nikdo si nepřeje, aby se přes ni mohla šířit tato či jiná nemoc na Zemi. Vojenské jednotky jsou odměněny za přínos k získání léku. Nejrychleji se to podařilo SG04, ale vítězi byli nakonec všichni, kteří úspěšně překonali všechny nastražené překážky.

11. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 12.08. 2020

11. den – oddílová zaměstnání a workshopy

Detail Fotografie

10. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 11.08. 2020

10. den – oddílová zaměstnání a celotáborovka

Detail Fotografie

Nečekaná mise

DSJCamp 2020 | 11.08. 2020

Po nich příchází na scénu už 6. etapa celotáborové hry, která je mimořádně dlouhá a náročná. Mise se velice komplikuje. Velící důstojníci všech jednotek nečekaně zmizeli. Stačili zanechat pouze krátkou zprávu obsahující souřadnice další planety. Nikdo z ostatních členů armádních jednotek neví, zda se vydali na samostatnou misi, nebo se jim stalo něco nepředvídatelného. Velení jednotek je nyní na nejstarších členech vojenských útvarů. Po průchodu Hvězdnou bránou se ukáže, že byli velitelé zajati. K osvobození musí vojenské jednotky získat přístupové kódy, zbraně, munici i další vojenský arzenál. Všechny si s novými veliteli vedou skvěle. Nejlepší po všech stránkách je nakonec armádní jednotka SG02. Nástrahy jsou vesměs překonány, ale zbývá poslední náročná zkouška v podobě osvobození zajatých velitelů. Pomocí získávaných klíčů a kódů odemknou zbraně, speciální munici i vchodové dveře objektu, kde je jejich velitel vězněn. Velitele však pečlivě hlídají stráže, které je potřeba zneškodnit a co nejrychleji dostat velitele do bezpečí. Přestřelky jsou to dlouhé a vyčerpávající, ale nakonec zarputilost i odhodlání armádních jednotek slaví zasloužené vítězství.

9. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 10.08. 2020

9. den – oddílová zaměstnání a celotáborovka

Detail Fotografie

Čtvrtá mise

DSJCamp 2020 | 10.08. 2020

Pátá etapa celotáborové hry se začala vyhlášením té předchozí, kde armádní jednotka SG02 slavila premiérové vítězství. Po ní následovalo další pokračování. Vojenské skupiny vědí, že se na planetě vyskytují jezírka, která obsahují látky zbývajících vzorců. Musí proto odebírat a testovat vzorky tak dlouho, až správná jezírka naleznou. Tento úkol je ideální pro chemické odborníky a specialisty, kterých je tu naštěstí dostatek. Z tohoto důvodu jim jde práce rychle od ruky a díky dostatečnému množství laboratoří je všechno rychle splněno. Nejrychlejším armádní jednotkou se stala zkušená SG01, která si „vavříny“ vítězství vychutnala už podruhé.

8. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 09.08. 2020

8. den – oddílová zaměstnání, táborová pouť a diskotéka

Detail Fotografie

7. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 08.08. 2020

7. den - oddílová zaměstnání a celotáborovka

Detail Fotografie

Noční hra

DSJCamp 2020 | 08.08. 2020

Aktuálně probíhá noční hra pro nejstarší oddíly. Ze získaných bodlin ze třetí mise je potřeba látku extrahovat a ochránit ji před možnými útoky.

Detail

Třetí mise

DSJCamp 2020 | 08.08. 2020

Čtvrtá etapa celotáborové hry začala vyhlášením té předcházející. V ní bylo tentokrát úspěšné armádní družstvo SG04. Po ní se všechny vojenské jednotky přemístily přes Hvězdnou bránu na planetu Z326, kde žijí vzácní tvorové. Na jejich těle vyrůstají bodliny obsahující látku odpovídající dalšímu vzorci. Tvorové jsou velice plaší a objevují se pouze ve tmě. Ze získaných bodlin je potřeba látku extrahovat a ochránit ji před možnými útoky. Když píšeme toto zpravodajství, tak je tato nebezpečná mise v plném proudu. Jak byla úspěšná se dozvíme v brzkých ranních hodinách.

6. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 07.08. 2020

6. den – oddílová zaměstnání, celotáborovka a workshopy

Detail Fotografie

Úspěch armádní jednotky SG01

DSJCamp 2020 | 07.08. 2020

Výhercem první etapy celotáborové hry se stala jednotka SG01. Gratulujeme!

Detail

Druhá mise

DSJCamp 2020 | 07.08. 2020

Druhou část dopoledního zaměstnání vyplnila 3. etapa celotáborové hry, která začala vyhlášením té předcházející. V ní úspěch slavila armádní jednotka SG01. Následně byly všechny vojenské útvary vyslány na planetu Y649, aby objevily látky odpovídající prvnímu a druhému získanému vzorci. Po projití bránou si každá jednotka sestavila ochranný plášť, který měl zabránit průniku jedovatých látek na kůži. Po jeho sestrojení se pod touto ochrannou pomůckou vydávají prozkoumávat tuto planetu. Povrch mapují pomocí periskopu. Planetu sužují jedovaté deště. Jakmile je nějaký člen posádky zasažen na jakoukoliv nezakrytou část těla, je vyřazen z dalšího geologického monitoringu. Když konečně najde posádka látku odpovídající hledanému vzorci, vyšle průzkumníka v ochranném obleku, aby odebral vzorek. Průzkumník je s posádkou spojen jistícím lanem. Po odebrání vzorku se musí neprodleně vrátit pod ochrannou plachtu. Tak to by byl ve stručnosti popis průběhu této etapy celotáborové hry, která byla příjemným oživením dopoledního zaměstnání.

5. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 06.08. 2020

5. den – oddílová zaměstnání a orientační závod

Detail Fotografie

Orientační běh

DSJCamp 2020 | 06.08. 2020

Odpolední blok byl věnován orientačnímu běhu. 35 soutěžních čtyřčlenných smíšených družstev postupně vyráželo po tříminutových intervalech vstříc "výzvám" v podobě řady úkolů na 15 stanovištích. Tam naši sportovci prokazovali svoje vědomosti, dovednosti, ale i šikovnost, kreativitu a celkovou všestrannost. Většina vedoucích i letos uzavírala sázky na nejúspěšnější týmy. Každopádně jsme si toto sportovní odpoledne všichni náležitě užili

Detail

Seznamovací diskotéka

DSJCamp 2020 | 06.08. 2020

Večer jsme zakončili úvodní seznamovací diskotékou, která nás všechny potěšila vysokou účastí tanečních párů i jednotlivců. Každopádně se potvrdilo přísloví: “Ve zdravém těle, zdravý duch!

Detail

4. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 05.08. 2020

4. den – oddílová zaměstnání a celotáborovka

Detail Fotografie

Večerníček

DSJCamp 2020 | 05.08. 2020

Večerní zaměstnání už byla opět v režii oddílových vedoucích, kteří po fyzicky i psychicky náročném dnu zaměřili pozornost na klidová zaměstnání, která vyvrcholila před večerkou čtenou rozhlasovou pohádkou v podobě večerníčku na dobrou noc v provedení Karla Högera. To je také novinka letošního tábora, která je snad vítaným zpestřením pro děti všech věkových kategorií včetně nás dospělých.

Detail

První mise

DSJCamp 2020 | 05.08. 2020

Celé odpoledne bylo věnováno 2. etapě celotáborové hry. Hvězdná brána je už plně funkční. Jednotlivé armádní jednotky se shromáždily k dalšímu úkolu. Tím je sestavení vzorce léčebné látky. Pro jednotlivé části receptury se musí vydat na pět různých planet. Na každé z nich musí splnit poslání, které povede k úplnému rozluštění nové chemické technologie. Ta je pak navede k vývoji prototypu nového medikamentu. Hledání chemických podkladů na dně hlubokého jezera, na rozpáleném povrchu planety či pod nánosy písečných dun a kamení je jen letmý výčet překážek, s kterými se musely potýkat všichni účastníci přísně tajné vojenské mise. Ta byla nakonec úspěšná, i když v mnoha případech visel úspěch do poslední chvíle doslova na vlásku.

3. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 04.08. 2020

3. den – úvodní schůzka workshopů a první etapa celotáborové hry

Detail Fotografie

Fotografie 360

DSJCamp 2020 | 04.08. 2020

Sledujete také naši galerii 360 fotografií. Dostanete se tak přímo do středu dění!

Detail

Starověké zařízení

DSJCamp 2020 | 04.08. 2020

Letošní hlavní rekvizitou je hvězdná brána z dílny Honzy Bejblíka a Davida Podzimka. Brána má na výšku 2,30 m. Osvětluje ji přes 600 RGB led diod, krom toho brána chrlí mlhu. K ovládání je možné použít zadávací zařízení, nebo tablet. Táborníci se budou za pomocí brány vydávat na nejrůznější planety a plnit rozmanité úkoly.

Detail

Sestavaní brány

DSJCamp 2020 | 04.08. 2020

Včera i dnes se večerní program nesl v podobném duchu. Po posledním nástupu následoval ještě nástup mimořádný na celotáborovou hru. Prvním úkolem armádních týmů bylo torzo brány zkompletovat do konečné podoby. Po nalezení jednotlivých artefaktů bylo nejsložitějším úkolem všechny komponenty sestavit a uvést do plného provozu. Bez úspěšného složení by nebylo možné bránu aktivovat. Nakonec se to po řadě peripetií všem nakonec podařilo. Díky tomu můžeme opustit planetu Zemi a vydat se hledat zázračný lék na záchranu lidstva na jiné planety, kde nás čeká jistě celá řada překvapení a dobrodružství…

2. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 03.08. 2020

2. den – Prší, prší, jen se leje…

Detail Fotografie

Zahájení

DSJCamp 2020 | 03.08. 2020

Po večerním nástupu následuje ještě jeden mimořádný a nečekaný. Vedoucí se objevují ve vojenských uniformách. Následuje bleskový přesun do společenské místnosti, kde je shromážděna armádní generalita z celého světa. Všem táborníkům je promítnut dokument hrozící katastrofy v podobě nebezpečné choroby, která likviduje lidskou civilizaci.
Záchrana údajně spočívá v urychleném nalezení léku, který se nachází mimo naši planetu. Deset nejlepších generálů si naverbuje do svých armádních řad táborníky, aby se pokusili společnými silami zachránit lidstvo naší Země. Všichni se přemístí k podivuhodnému objektu, který je důkladně zamaskován důmyslnými vojenskými plachtami. Je jím kostra brány, která umožní všem armádním jednotkám přesun do jiných světů či dimenzí. Nejprve je nutné bránu zkompletovat, protože připomíná zatím takové neúplné torzo.
O dalším dění Vás budeme informovat v následujících dnech. Buďte s námi a sledujte budoucí zpravodajství.

1. den - Do neznáma

DSJCamp 2020 | 02.08. 2020

1. den – příjezd, seznámení s novými kamarády, oddílové programy

Detail Fotografie

Nové webové stránky

DSJCamp 2020 | 02.08. 2020

V noci proběhly veliké změny! Spustili jsme pro Vás novou webovou aplikaci! Nový vzhled, detailnější deníček a spoustu další funkcí, které budeme postupně uvádět do provozu. Proto Vás prosíme o schovívavost, kdyby vše v začátcích nebylo úplně tak jak má. Určitě nás potěší zpětná vazba.

Detail

Oddílové fotografie

DSJCamp 2020 | 02.08. 2020

V rámci zdravotních prohlídek proběhlo i focení po oddílech. Fotogalerie

Detail

Za krále | DSJCamp 2019

DSJCamp 2019 | 28.07. - 09.08. 2019

Děj příběhu začíná útokem lapků na toto středověké opevnění, kterého se chtějí co nejdříve zmocnit. Obránci hradu bojují, seč jim síly stačí, ale proti přesile banditů nemají mnoho šancí na úspěch. V kritické chvíli se na „scéně“ objeví navrátilci z křížových výprav, kteří útočníky zaženou, 3 zajaté nechá nově jmenovaný král pro výstrahu popravit. Jeho otec totiž hrdinně padl ve „Svaté“ zemi, kde hájil čest a slávu. Jeho syn musí v nejisté době najít pevnou oporu v neklidné zemi. „Torzo“ rytířů je sice dobrým základem, ale na všechno stačit nemůže. „Najmou“ si do svých služeb naše táborníky, kteří jim slíbili věrnost v boji s nebezpečnými nepřáteli po boku nového krále.

13. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 09.08. 2019

Dnešní den byl ve znamení bilancování, vyhlašování posledních soutěží a hromadného úklidu tábora.

Detail Fotografie

12. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 08.08. 2019

Po nočním dešti probíhala celé dopoledne oddílová zaměstnání.

Detail Fotografie

Vyvrcholení celotáborové hry

DSJCamp 2019 | 08.08. 2019

Další fáze celotáborové hry navazuje na tu předcházející. Vnější opevnění nepřátelského hradu bylo sice úspěšně zničeno, ale lapkové se ještě nehodlají vzdát. Rytířské družiny musejí ještě k úplnému ovládnutí pevnosti překonat vodní příkop, spustit padací most, provést zteč vnitřních hradeb, prolomit bránu pomocí beranidla a šermířsky bojovat muž proti muži. Téměř všichni bojovníci si museli sáhnout na úplné dno svých sil, aby zdolali i tuto překážku. V ní si nejlépe vedla družina "světle žlutých". Nyní už zbývá poslední krok, který bývá vždy nejsložitější a nejtěžší. V tomto případě se jedná o zajetí nepřátel. Všechny družiny se svými rytíři pod vedením krále provedou zteč hradu. Při dobývání je vůdce lapků zajat a následně pověšen. Král zkonfiskuje dobytý hrad a pozve své rytíře se svými družinami na slavnost, při které je odmění za věrné služby. Ty nejlepší pak pasuje na rytíře. Vše dobře dopadlo. Celkově zvítězila družina "světle modrých", ale uznání si zaslouží všichni, kteří bojovali během tábora a snad si odnesli spoustu nezapomenutelných zážitků. Zazvonil zvonec a středověkého příběhu o králi je konec.

11. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 07.08. 2019

Dnešní den začal doslova průtrží mračen

Detail Fotografie

10. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 06.08. 2019

Téměř celý dnešní den nás provázelo slunečné a dusné počasí, které se v podvečerních hodinách změnilo v oblačnost.

Detail Fotografie

Dobývání hradu

DSJCamp 2019 | 06.08. 2019

Po slavnostním vyhlášení 7. etapy celotáborové hry, v které tentokrát dominovala "světle modrá" družina, začalo ihned další pokračování. Poslední lapkové se stáhli do jednoho z hradů v království. Ten je potřeba dobýt a odbojné pány definitivně zneškodnit. Naši družiníci k maximálnímu urychlení použijí výborně připravené a seřízené katapulty. Neustále je natahují, nabíjí a přesně střílí. Výsledkem je zatím pouze dobytí vnějšího opevnění hradu. Každopádně nejlépe si v této fázi vedla "oranžová" družina, která za odměnu získala královskou zástavu zpět.

9. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 05.08. 2019

Pondělní ráno nás přivítalo polojasnou oblohou.

Detail Fotografie

Královský poklad

DSJCamp 2019 | 05.08. 2019

Šestá etapa celotáborové hry začala jako již tradičně vyhlášením té předcházející . Zatím žádný z rytířských družin neobhájil své vítězství. Tato tradice nebyla "zlomena" ani tentokrát. Opět se královská zástava "stěhovala" - tentokrát k "oranžovým". Královský poklad se ocitl v průběhu večera ve velkém nebezpečí. Lapkové se snažili všemožnými prostředky dostat do hradu a zlaté mince uloupit. Chrabří rytíři sestavili stráže s cílem poklad za každou cenu uhlídat. Útoky dobyvatelů byly opravdu nesmírně zákeřné, ale stateční obránci se činili a nejcennější drahokamy úspěšně ohlídali. Bohužel, malou část pokladu se nakonec podařilo houževnatým lapkům získat. Král pověří družiny nalezením jejich skrýše. Tím začíná 7. etapa celotáborové hry. Po důkladném prohledávání hustého lesa se nakonec podaří objevit pět velmi důmyslných skrýší. Z nich jsou po malých částech odnášeny průzkumníky z jednotlivých družin mince zpět do bezpečí.

8. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 04.08. 2019

I nedělní jitro jako každý den jsme začali rozcvičkou.

Detail Fotografie

7. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 03.08. 2019

Sobotní den začal oddílovými zaměstnáními.

Detail Fotografie

Výběr daní

DSJCamp 2019 | 03.08. 2019

Před 5. etapou celotáborové hry byly vyhlášeny výsledky 4. části. Tam slavila úspěch družina "zelených" válečníků. Převzala štafetu zástavy od světle zelených bojovníků. Království začíná opět prosperovat a bohatnout z daní rozvíjejícího se obchodu, řemesel i pohostinství. Země je však neustále v ohrožení houževnatých lapků, kteří využijí každé příležitosti, aby kradli, loupili a přiživovali se na úkor poddaných pana krále. Zlatý poklad v podobě mincí je potřeba co nejlépe ukrýt před těmito zlodějskými odbojnými pány. Družiny jednotlivých rytřů brání ze všech sil "transport" těchto vzácných "artefaktů" nesmírně komplikovaným terénem až do bezpečí hradu. Ztráty družiníků jsou značné, ale zlatý poklad nakonec přes všechny peripetie dorazil úspěšně do svého cíle.

6. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 02.08. 2019

Páteční program byl rovnoměrně rozdělen na dvě poloviny.

Detail Fotografie

Obrana hradu

DSJCamp 2019 | 02.08. 2019

Čtvrtá etapa celotáborové hry se týkala obrany hradu a jeho věží. Lapkům se nelíbí, že král si nazpět zabral to, co mu dříve patřilo a rozhodnou se na hrad a jeho nejdůležitější části zaútočit. Obranci se všemožnými prostředky i taktikami snaží útočným výpadům odbojných pánů zabránit. Po urputných a vyčerpávajících bojích se nakonec toto královské středověké sídlo podaří ubránit.

5. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 01.08. 2019

Vstup do začínajícího srpnového měsíce nás probudil v mlžném oparu, ale během dne se postupně vyjasnilo.

Detail Fotografie

Orientační běh

DSJCamp 2019 | 01.08. 2019

36 soutěžních čtyřčlenných smíšených družstev postupně vyráželo po tříminutových intervalech vstříc "výzvám" v podobě řady úkolů na 14 stanovištích. Tam naši sportovci prokazovali svoje vědomosti, dovednosti, ale i šikovnost, kreativitu a celkovou všestrannost.

Detail

4. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 31.07. 2019

Poslední červencový den byl rozdělen do dvou částí.

Detail Fotografie

Život ve středověkém městě

DSJCamp 2019 | 31.07. 2019

Třetí etapa celotáborové hry zavedla rytíře s jejich družinami do typického středověkého města. Bylo potřeba oživit jeho život a čilý ruch, který byl po odboji pánů a šlechticů téměř v troskách. Postupně se na příkaz krále obnovuje činnost řemeslných dílen, místního tržiště či hostince. Cílem je vyrobit především zbroj a výstroj k dalším výpravám proti nepřátelům panovníka. Král štědře finančně podporuje tyto aktivity. Vyhlašuje nejlepšího stavitele, heraldika, kurýra, lukostřelce a střelce z kuše. Vrcholem je především šermířský turnaj mezi nejlepšími rytíři. Toho se zúčastnil i samotný král, který se stal i vítězem, aby ukázal svoji moc a sílu.

3. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 30.07. 2019

Dnešní den byl velmi pestrý a náročný. První dopolední zaměstnání probíhala fotografování po oddílech a v rámci rytířských družin.

Detail Fotografie

Navrácení zabraného území

DSJCamp 2019 | 30.07. 2019

První etapa celotáborové hry se týkala navrácení zabraného území včetně všech statků, které se rytíři se svými družinami snažili získat zpět. Doposud byly v držení odbojných správců a lapků. Boj to byl náročný a vyčerpávající. Nakonec se všem družinám podařilo houževnatý odpor nepřátel zlomit. Nejúspěšnějším rodem byla družina "bílých", která překvapila i sama sebe. Za odměnu získala od krále zástavu, kterou vždy do "úschovy" dostane nejúspěšnější tým. Druhá etapa celotáborové hry byla ve znamení oprav hradů, které byly po dobývání odbojných šlechticů a správců natolik poničeny, že potřebovaly rekonstrukci po všech stránkách. Rytíři se svými nově najatými zbrojnoši se ihned pustili do práce. Práce jim šla pěkně od ruky. Výsledky byly překvapující v podobě natolik dokonalých oprav, že hrady vypadaly lépe než předtím. Nejlepšími staviteli a architekty byla družina "světle zelených", která svojí rychlostí, přesností a důkladností šla příkladem všem ostatním. Zástava proto měnila svého "majitele". Bude tomu i nadále? To ukáže čas.

2. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 29.07. 2019

Dnešní dopoledne bylo ve znamení oddílových zaměstnání. Ta probíhala v nejbližším okolí tábora.

Detail Fotografie

1. den - Za krále

DSJCamp 2019 | 28.07. 2019

Dnešním dnem začal už 11. ročník táborového „putování“ s naším spolkem. Vládlo docela příjemné počasí.

Detail Fotografie

Zaházení - Za krále

DSJCamp 2019 | 28.07. 2019

Před soumrakem se shromáždili nedaleko hradu nedočkaví táborníci, aby se časově i prostorově vrátili do doby, o které slýchají jenom ze starých knih či vyprávění. Děj příběhu začíná útokem lapků na toto středověké opevnění, kterého se chtějí co nejdříve zmocnit. Obránci hradu bojují, seč jim síly stačí, ale proti přesile banditů nemají mnoho šancí na úspěch. V kritické chvíli se na „scéně“ objeví navrátilci z křížových výprav, kteří útočníky zaženou, 3 zajaté nechá nově jmenovaný král pro výstrahu popravit. Jeho otec totiž hrdinně padl ve „Svaté“ zemi, kde hájil čest a slávu. Jeho syn musí v nejisté době najít pevnou oporu v neklidné zemi. „Torzo“ rytířů je sice dobrým základem, ale na všechno stačit nemůže. „Najmou“ si do svých služeb naše táborníky, kteří jim slíbili věrnost v boji s nebezpečnými nepřáteli po boku nového krále. Jak se jim bude dařit, ukáží následující dny. Držíme jim všichni palce.

An unhandled error has occurred. Reload 🗙